#1 - o czystej kartce, kolejnych rozdziałach oraz naszych decyzjach

By Olga - listopada 21, 2016

Nasze życie z powodzeniem można porównać do książki. Książki, która tworzona jest na bieżąco przez nas samych. Tak samo jak autor poczytnej powieści, my również układamy historie głównego bohatera poprzez podejmowanie decyzji - większych, mniejszych, arcyważnych i dość błahych. Wbrew powszechnej opinii, że to życie pisze scenariusze ja staję naprzeciwko i razem z Richard P. Evans mówię, że to my tworzymy każdy rozdział swojego życia. 
decyduj o swoim życiu

"Najważniejsza opowieść, jaką kiedykolwiek napiszemy, to nasze własne życie - nie tuszem, ale naszymi decyzjami."
R. P. Ewans
Czysta kartka 
Każdy z nas w chwili narodzin dostaje czystą kartkę. Kartkę, którą w przyszłość mamy zapełnić naszym życiem. Naszym zadaniem jest zapisać na niej każdą decyzję, czy to złą czy dobrą. Czystą kartkę dostajemy również, a może nawet dajemy sobie ją sami, kiedy postanawiamy coś zmienić. W momencie, w którym podejmujemy decyzję o zmianie swojego życia przed nami leży czysta biała kartka, na której piszemy kolejny rozdział...

Życiowe rozdziały
Każda droga, która przechodzimy w życiu jest nowym rozdziałem naszej książki. Wydarzenia naszego życia tworzą losy głównego bohatera, którym jesteś. To Ty decydujesz jaki będzie kolejny rozdział. Czy będzie taki jak poprzedni czy może jednak zmienisz pewne szczegóły? Tylko Ty masz prawo wyboru w tej sytuacji. Tak samo jak pisarz decyduje o losach swoich postaci, tak Ty decydujesz o swoim życiu.

Odważ się i podejmij decyzję
Nie bój się postawić kolejnego kroku, nawet jeśli nie wierzysz, że sam o sobie decydujesz. Nie masz nic do stracenia, a warto spróbować. Podejmij decyzję! Postanów coś co może zmienić Twoje życie, pozwól sobie na spełnienie marzenia. Pragniesz lepszej pracy? Nowego samochodu? Romantycznej miłości? A może marzysz o pięknej sylwetce? Wszystko to co jest w Twojej głowie, ma rację bytu w Twoim życiu. Jedyne co musisz zrobić to podjąć decyzję, aby móc rozpocząć kolejny rozdział.

Richard Paul Evans ma rację!
Nie musisz mieć umysłu humanisty i pasji bestsellerowego pisarza, aby tworzyć najwspanialsze dzieło - własne życie. To od Ciebie zależy jakie będzie. Radosne, szczęśliwe, w którym marzenia są rzeczywistością, a może pozbawione miłości, śmiechu i przepełnione narzekaniem na swój los? Nie czekaj... Zacznij tworzyć wymarzone życie!

 • Share:

Zobacz także:

2 komentarze

 1. Świetny temat! Ludzie bardzo często podążają ślepo przez swoje życie, nie mając nawet świadomości jak piękne dzieło mogliby stworzyć, a z braku wiary, być może lenistwa, tracą szansę na stworzenie i przeżycie coś pięknego ;)

  Obserwuję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie jest tak jak piszesz, dlatego polecam otworzenie oczu i decydowanie o własnym życiu. Mamy tą siłę w sobie, warto ją odkryć.
   Dziękuję! :)

   Usuń

Translate