#7 - o przeczekiwaniu problemów i tańcu w deszczu

By Olga - stycznia 02, 2017

Przed chwilą powitaliśmy nowy rok, robiliśmy podsumowania, niektórzy planowali postanowienia. Mam nadzieję, że z uśmiechami na ustach i radością w sercu weszliście w 2017 rok! Dzisiejszy dzień jest dniem powrotów - do pracy, szkoły, na uczelnię, a także do blogowej tygodniówki! 

"W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu."
V. Green

Czekamy...
Każdego dnia czekamy - na autobus, na obiad, na wyjście z pracy, na uśmiech losu, na miłość, na szczęście. Czekanie jest dużą częścią naszego życia. Przecież nie raz słyszeliśmy słowa: "przeczekaj to...". Najłatwiej, po prostu przeczekać to co złe, smutne i krzywdzące - przecież wszystko mija. A co jeśli możesz zrobić coś, dzięki czemu "przeczekanie" będzie zbędne? Coś co pozwoli Ci odnaleźć szczęście, miłość i radość już teraz? Moja propozycja brzmi, abyś już teraz odrzucił wszystkie przekonania, że warto przeczekać. Nie czekaj, nigdy więcej! 

Przeczekanie nie jest najlepszym rozwiązaniem
Przeczekiwanie problemów nie rozwieje ich, nie sprawi, że będą mniejsze lub prostsze do rozwiązania. Może jedynie delikatnie je rozmazać, schować pod warstwą kurzu, problem (złudnie) zniknie. Przeczekana sprawa wyostrzy się, prędzej czy później powróci do nas, być może ze zdwojoną siłą. A samo czekanie? Jest etapem "siedzenia na tyłku" i pogrążania się w myślach, najczęściej negatywnych, na temat kłopotliwej sytuacji. Tracimy na nie mnóstwo "duchowej" energii, którą moglibyśmy przeznaczyć na coś wspaniałego!

Szukaj pozytywów
Skoro już ustaliliśmy, że czekanie, aż problemy się rozwiążą nie jest dobrym rozwiązaniem, zwróćmy uwagę na "tańczenie w deszczu". Cytat Vivian Green w prosty sposób przekazuje bardzo ważne przesłanie! Tańczenie w deszczu - to szukanie pozytywów w każdej sytuacji. Ponieważ w każdej, nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji da się znaleźć ziarenko optymizmu, pozytywną stronę, której należy się złapać. Szukanie pozytywów nie pozwala nam się poddać, załamać i narzekać. Taka postawa utrzymuje nas na drodze radości, a mając dobre nastawienie dużo łatwiej odnaleźć rozwiązanie każdej sytuacji. Może problemy nie rozwiążą się same, ale dużo łatwiej poradzić sobie z nimi, kiedy na naszych ustach gości uśmiech!

Co wybierzesz następnym razem? Siedzenie na tyłku i czekanie, a może taniec w deszczu? 

 • Share:

Zobacz także:

6 komentarze

 1. Ludzie faktycznie ciągle czekają na coś, jakby teraźniejszość nigdy im nie odpowiadała. Podajesz fantastyczny pomysł- tańczyć w deszczu... bez względu na pogodę, problemy i ciężkie dni. Wtedy słońce na pewno zagości w naszych sercach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Szukanie iskierek słońca w każdej sytuacji daje siłę i radość! :)

   Usuń
 2. Nie warto przeczekiwać, marnować czas. Przecież czas jest najcenniejszym co mamy!
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda. Ludzie czekają na nowe osoby, nowy telewizor itd, mówiąc, że wtedy będą szczęśliwi. Ja jestem szczęśliwa tu i teraz, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyznaczanie warunków własnego szczęścia - to dość powszechne. Jednak można nauczyć się żyć tu i teraz, można odnaleźć szczęście w sobie, nie w rzeczach materialnych! :)

   Usuń

Translate