#12 - o pewnej decyzji, drzwiach nowych możliwości oraz nastawieniu do zmian

By Olga - lutego 06, 2017

Mamy poniedziałek, szósty dzień lutego, trzydziesty siódmy dzień nowego roku - czyli kolejne 24 godziny, które możemy wykorzystać jak tylko tego chcemy. Podejmujemy decyzje, idziemy do przodu, realizujemy cele, pokonujemy przeszkody - kwestia tego, czy robimy to w zgodzie z naszym wewnętrznym "ja". Czy napotykając szanse na zmiany lub nowe możliwości powiemy im "tak", a może odwrócimy wzrok? To od nas zależy co zrobimy, jednak Dwayne Johnson ma dla nas małą podpowiedź... 
drzwi możliwości
"Kiedy zbliżasz się do drzwi możliwości, nie pukaj. Wpierdalaj się tam z buta, uśmiechnij się i przedstaw." 

Dwayne Johnson 
Zdecydowanie, mocno i konkretnie
W tym tygodniu postawiłam na dość mocne, aczkolwiek motywujące słowa Dwayne Johnsona. Dla mnie cytat ten jest ogromnym motywatorem, szczególnie w ostatnich dniach, kiedy zostałam postawiona przed pewnymi drzwiami. Tylko ode mnie zależy czy je otworzę, a co za nimi znajdę? Nie mam pojęcia. Wiem tylko, że czeka tam nowe miejsce, nieznane i tajemnicze, kilkaset kilometrów od miejsca, w którym aktualnie mieszkam. Rozważałam wszystkie "za i przeciw", zasięgałam opinii i podczas tych rozmyślań trafiłam na słowa Johnsona. Poniekąd pomogły podjąć mi decyzję, ponieważ kiedy je przeczytałam mocno i zdecydowanie dotarło do mnie, że nie ważne co jest za tymi drzwiami, z całą pewnością znajdują się tam moje nowe możliwości!

Otwórz się na nowe
Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe szanse i możliwości oraz oczywiście nowe perspektywy - kto wie co z tego wyniknie? Ja wierzę, że tylko to co dobre. Moja decyzja została umocniona powyższym cytatem oraz własnym przekonaniem, że warto wprowadzać zmiany oraz otwierać się na to co nowe, oczekując tylko najlepszego. Ile można trwać w strefie komfortu i bezpieczeństwa? Myślę, że niektórzy potrafią tak całe życie, wmawiając sobie szczęście i radość. Nie ja. Należę do osób, które nie lubią siedzieć na tyłku, uwielbiam kiedy się dzieje - najlepiej dużo i mocno - właśnie wtedy czuję, że żyję. Wiem też, że droga oparta na działaniu, podejmowaniu wyzwań i poszerzaniu swoich własnych horyzontów (więcej o strefie bezpieczeństwa i własnych horyzontach - tutaj) to droga dająca największą satysfakcję i szczęście. Nie zdobędziemy własnych marzeń kręcąc się w kółko, idąc drogą wyznaczoną nam przez innych czy stojąc w miejscu. Dlatego powtarzam to sobie i będę powtarzać Tobie (na okrągło i do znudzenia) - nie przekreślaj własnych możliwości, nie wyrzucaj klucza, który może Cię zaprowadzić do celu, nie szukaj wymówek, nie bój się i nie odwracaj wzroku od tego co nieznane!

Uśmiechnij się i oczekuj tylko wspaniałego
Każda zmiana w naszym życiu może przynieść to co dobre lub to co złe - a co to będzie w konkretnym przypadku zależy tylko i wyłącznie od nas samych! Każdy z nas jest panem swojego losu, kreujemy swoje życie wedle własnego życzenia, emocjami i uczuciami, które w sobie nosimy. Wyrzuć ze swojej głowy myśli o porażce, uświadom sobie, że nie ma czegoś takiego. Porażka nie istnieje, dopóki sami nie nazwiemy tak danej sytuacji - zamiast tego jest doświadczenie, pewna nauka życiowa, którą warto potraktować jako coś dobrego! Niektórzy twierdzą nawet, ze bez porażek nie da odnieść się sukcesu! Dlatego już dzisiaj postanów, że będziesz oczekiwać tylko tego co wspaniałe, dobre i cudowne. Zamiast traktować zmiany jako coś złego, odwracać się od nich ze strachem przed "porażką", przyjmuj je z uśmiechem i szeroko otwartymi ramionami, wierząc, że przyniosą tylko to co pożądane! Więcej o zmianach znajdziesz w jednej z pierwszych tygodniówek - o tutaj. Przeczytaj, przemyśl i zmień swoje nastawienie do tego co nowe i nieznane!

To jak? Pukasz czy wpierdalasz się z buta? 

 • Share:

Zobacz także:

14 komentarze

 1. Właśnie jestem przed szeregiem decyzji i zmian w życiu otwierających nowe drzwi i wspieram się różnymi motywującymi tekstami, w tym Twoim. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że choć w małym stopni mogłam pomóc! Zapraszam także do poczytania innych tekstów, być może w nich również znajdziesz motywację! :)

   Usuń
 2. Czyli innymi słowy nie bójmy się sięgać po to, czego pragniemy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takt trzymaj - kreuj swoją rzeczywistość! Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedyne co jest pewne w naszym życiu to właśnie zmiana..cały świat ulega nieustannym zmianom, a my wraz z nim. Fajnie, że masz w sobie odwagę odkrywania nowych "lądów", gdyż wiele osób jej nie ma.Tak jak piszesz boimy się otworzyć " drzwi szansy" jaka się przed nami pojawia. Jeśli nie przekroczymy tego progu, nigdy nie dowiemy się czy to co jest po drugiej stronie drzwi jest lepsze od tego co mamy. Powodzenia na nowej drodze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mądrze pan Johnson powiedział. ja nie zawsze mam jaja, żeby tak wjechać z buta w drzwi możliwości :D staram się nie przepuszczać okazji i podejmować dobre decyzje. jestem zadowolona z tego, gdzie jestem w życiu, więc chyba, na szczęście, całkiem dobrze mi to wychodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jesteś zadowolona to jak najbardziej jesteś na dobrej drodze! :) Powodzenia!

   Usuń
 6. Cytat bardzo mi sie podoba! koniecznie muszę go zapisać :) Zbyt często boimy się wyjść ze swojej strefy komfortu, ale musimy to robić jeżeli chcemy otworzyć się na nowe ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, strach przed tym co nas czeka trzyma nas w miejscu. Ważne, aby mu się nie poddać! :)

   Usuń
 7. Hm, cenne było dla mnie się nad tym zastanowić czy pukam czy z buta. I ja dochodzę do wniosku, że jednak z buta! :-)

  OdpowiedzUsuń

Translate