#13 - o czekaniu - na szczęście, marzenia i rozwiązania

By Olga - lutego 14, 2017

Każdego dnia czekamy - na autobus, na przyjaciela, na awans, na szczęście, na marzenia, na miłość... Czekamy, aż pojawią się w naszym życiu. Czekamy na idealny czas i możliwość do spełnienia marzeń, zrealizowania celów. Odkładamy na później siebie i swoje plany, bo chwila nie jest odpowiednia... Powiem Ci coś w sekrecie, odpowiednia chwila nie nadejdzie! 
czekanie na szczęście

"Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna."
N. Hill

Czekanie nie rozwiąże problemu
Znasz tą sytuację, kiedy czeka Cię ciężka rozmowa z kimś bliskim? Albo masz wykonać ważny telefon, który będzie miał ogromny wpływ na Twoje dalsze życie? Lub zwyczajnie musisz podjąć decyzję, która może nieść za sobą zmiany? Większość z nas właśnie przed takimi sytuacjami ucieka poprzez czekanie - na lepszy moment, na sprzyjające warunki... Tłumaczymy się przed sobą i innymi - "teraz nie mam na to czasu/nie mam do tego głowy/muszę zrobić coś innego/to nie jest odpowiedni czas". Odpowiedz mi na pytanie - kiedy ten idealny czas nadejdzie? Podpowiem Ci, on nie istnieje! Odkładanie tego co dla nas trudne na później nie zmieni tego, że będziemy musieli to zrobić! Rozmowa nie odbędzie się bez Ciebie, telefon sam nie zadzwoni, a decyzja nie podejmie się samoistnie... O przeczekiwaniu problemów pisałam już kilka tygodni temu, warto zajrzeć - tygodniówka #7.

Marzenia nie spełniają się same
O czym marzysz? Nie, nie musisz mi tego pisać. Chcę, żebyś sam odpowiedział sobie na to pytanie. Kiedy już to zrobisz, zastanów się nad dwoma kolejnymi - "co mogę zrobić żeby spełnić to marzenie?" i "co robię, aby je spełnić?". Jestem pewna, że w związku z pierwszym pytaniem możesz znaleźć wiele rozwiązań. A co z drugim? Na drugie bardzo często zamiast odpowiedzi pojawiają się wymówki - "nie mam teraz wystarczająco czasu/pieniędzy/możliwości/muszę się teraz poświęcić x/moja uwaga skupia się na y/to zbyt trudne/niemożliwe/to nie jest dobry moment w moim życiu/zrobię to jak będę...". Aż chciałoby się wstać i krzyknąć - skończ pieprzyć! Czekając na odpowiedni moment na realizację naszych pragnień nigdy ich nie osiągniemy! Czekając nigdy nie będziesz miał wystarczająco czasu czy pieniędzy. Możliwości nie pojawią się same, idealny moment nie przyjdzie. Zawsze znajdziesz jakieś "ale" (o szukaniu "ale" możesz poczytać również tutaj)! Żeby spełnić swoje marzenia należy działać tu i teraz - wykonywać choćby najmniejszy krok każdego dnia możesz zyskać wiele. Chcesz schudnąć? Na początek zacznij zwracać uwagę na to, co ląduje na Twoim talerzu. Chcesz stać się autorką bestsellera? Pisz chociaż kilka zdań dziennie. Chcesz zmienić pracę? Stwórz wspaniałe CV. Chcesz...? Działaj!

Czekanie na szczęście
W dzisiejszym świecie bardzo często spotykamy się z warunkowaniem własnego szczęścia. Na czym polega warunkowanie? Na myślach i słowach - "będę szczęśliwy/a kiedy zdobędę fortunę/kupię mieszkanie/zakocham się/dostanę idealną pracę/...". Sęk w tym, że nie będziesz! Szczęścia nie dadzą nam rzeczy materialne, druga osoba, praca. Nie dadzą, dopóki nie odnajdziemy go w sobie! Tak, szczęście nosimy w sobie, a wszystko inne może je tylko wzmocnić. Jeżeli nie potrafisz być szczęśliwy tu i teraz, mając to co masz i żyjąc tak jak żyjesz, to nie będziesz szczęśliwy kiedy osiągniesz swój warunek, swoją idealną chwilę. Nie czekaj na szczęście, bo już je masz! Żyjesz, możesz chodzić, masz wokół siebie bliskich, możesz zmienić każdy szczegół swojego życia... Możesz, o ile nie czekasz na możliwość! 


Działaj! Nie czekaj na możliwości - sięgnij po nie. Nie szukaj wymówek i warunków. Pamiętaj - "pora nigdy nie będzie idealna".

 • Share:

Zobacz także:

14 komentarze

 1. Marzyłam od malej dziewczynki, by mieć psa, miałam chyba z 6 lat, któtko po tym, jak pożegnałam się z Sarą, 12 - letnią wówczas suczką setera irlandzkiego. Już 12 lat żyję na tym świecie i wiem, że marzenia się spełniają - 17 września do mojego domu zawędrowała Venuska ♥ Mimo, że miałam od dawna na myśli maltańczyka, to wreszcie mam psa, z czego się bardzo cieszę. Wymagało to czasu, ale jest to żywy dowód, że marzenia się spełniają :D
  Mimo, że jestem osobą bardzo niecierpliwą, to rzadko się buntuję, jeśli chodzi o rzeczy bardzo wyczekiwane, jak ten psiak. No ale ile można czekać, aż nauczyciel odda sprawdziany? :)
  Naprawdę super, że ktoś takie sprawy porusza, lepiej się przez to życie rozumie :)
  Pozdrawiam bardzo serdecznie :) Wpadniesz do mnie? ♥
  Miłego dnia :)
  Emma ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również jestem osobą niecierpliwą, ale wychodzę z założenia, że warto poczekać na coś wspaniałego. :)

   Usuń
 2. Zgadzam się! Pora na cokolwiek nigdy nie będzie idealna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Motywyjesz świetnie! :)
  To prawda, że najczęściej nie spełniamy swoich marzeń ze względu na strach i wymówki, a nie dlatego że naprawdę nie jesteśmy w stanie czegoś osiągnąć.
  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas przy odrobinie chęci do rozwoju może nauczyć się wielu nowych rzeczy, a co za tym idzie osiągnąć naprawdę wszystko.

   Usuń
 4. Oj bardzo często czekamy nie wiadomo po co. Też tak mam w niektórych przypadkach. Myślę że dzieję się tak ponieważ nie zależy nam wystarczająco na danej rzeczy lub nie chcę nam się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro nam nie zależy to znaczy, że nie jest to nasze marzenie, coś czego naprawdę pragniemy. Tak samo w przypadku "nie chce mi się". Dążenie od marzeń nie zna takich wymówek :)

   Usuń
 5. Zgadzam się w zupełności, że gdy czegoś się pragnie, nie ma na co czekać - bo to nigdy samo nie przyjdzie! Właściwie, chyba to jest tak, że my o tym wiemy, tylko... czasem zwyczajnei szukamy wymówki, by nie musieć robić czegoś teraz, już, zaraz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymówki przychodzą nam bardzo łatwo, tak samo jak późniejsze siedzenie, narzekanie i zazdrość o osiągnięcia innych. ;)

   Usuń
 6. Niestety taka natura człowieka.. bardzo czekalska i nie wszyscy mają w soie tyle siły i determinacji, żeby spełniać marzenia, a szkoda.
  Pozdrawiam cieplutko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nazwałabym tego naturą człowieka. To bardziej wybór, przekonanie, z którym można wygrać. :)

   Usuń
 7. Cały czas o tym mówię - ludzie czekają na nowy telewizor, samochód, na znalezienie kogoś na ślub. Sami stawiają sobie warunek, że będą szczęśliwi wtedy, gdy... A najczęściej, kiedy to coś się wydarzy - szczęście nie przychodzi. Ja wierzę, że szczęście to twór, samemu trzeba go sobie wyrzeźbić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczęście nosimy w sobie. I dopóki tego nie zrozumiemy będziemy go szukać w przedmiotach, pieniądzach czy innych ludziach... Na próżno. :)

   Usuń

Translate