[Cytat miesiąca] #4 - o czekaniu, nieprawidłowych przekonaniach i linii startu

By Olga - listopada 10, 2017

W ostatnich tygodniach bardzo często zastanawia mnie to w jaki sposób żyjemy. Od dziecka uczy się nas, że trzeba pracować, żeby żyć. W szkole napominano nas, aby się uczyć, mieć jak najlepsze oceny, bo bez tego nie czeka nas żadna przyszłość. Wpierane są nam przekonania, że tylko dobra praca, najlepiej dwadzieścia cztery na dobę sprawi, że nasze życie będzie piękne, dostatnie i szczęśliwe(?). Szkoda tylko, że rutyna - praca, dom, sen, praca, dom, sen... wcale nie działa. Nie ma tam szczęścia, dostatku i radości. Jest stres, pośpiech i zmęczenie. A gdyby tak z tym skończyć? Gdyby zacząć żyć prawdziwie? Cytat miesiąca #4

"Życie powinno być przygodą. Życie powinno być spełnione. Życie powinno być czymś więcej niż tylko zwykłym egzystowaniem."

J. Murphy

Czekając na...
Bardzo często spotykam się z "czekającym" podejściem do życia. Ludzie czekają. Na wieczór, na piątek, na weekend, na urlop, na szansę, na bogactwo, na szczęście. Wciąż czekają. Mówią, że zaczną żyć prawdziwie i szczęśliwie, kiedy dostaną awans, wygrają na loterii, dorobią się miliona... A dlaczego nie być szczęśliwym tu i teraz? Dlaczego poświęcać życie na czekanie i odkładanie tego co piękne? Może warto przestać czekać, zacząć działać. Nie czekać na szansę, a samemu sobie ją stworzyć. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Ja tak, dlatego wybrałam ten cytat. Cytat, który w kilku słowach wyraża to co chcę przekazać Wam wszystkim. 

Nieprawidłowe przekonania
Jeżeli należysz do osób czekających, musisz pamiętać, że życie nie czeka. Ono wciąż biegnie do przodu, a nim się obejrzysz przemknie obok Ciebie - czekającego na "lepsze". Nie mówię tu o tym, żeby rzucić pracę i dotychczasowe zajęcia, chociaż wizja rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady zawsze jest kusząca. Jednak to co chcę Ci uzmysłowić to fakt, że najprawdopodobniej zakorzeniono w Tobie nieprawidłowe przekonania. Nie zostaliśmy stworzeni po to, aby zaharowywać się z nadzieją, że w końcu będzie nas stać na "prawdziwe życie". Prawdziwe życie to harmonia, to spełnianie marzeń, dążenie do celów. Nie odnajdziesz szczęścia kiedy dorobisz się sześciocyfrowej kwoty na koncie, jeżeli nie potrafisz go dostrzec już teraz. Ludzie żyją przekonaniem, że muszą chodzić do znienawidzonej pracy, żeby móc żyć. To absolutna nieprawda. Odrobina odwagi i kreatywności wystarczy, aby znaleźć pracę, którą polubisz, która będzie dawała Ci radość. A wtedy już tylko mały krok będzie dzielił Cię od "prawdziwego życia".

Mały krok
Kiedy zrozumiesz, że praca w życiu to nie wszystko, kiedy ją pokochasz dużo łatwiej przyjdzie Ci miłość do życia. Z większą radością rozpoczniesz każdy dzień, z uśmiechem będziesz szedł przez życie, dostrzegając to co do tej pory było niezauważalne. Znajdziesz czas na przyjemności, na realizację zainteresowań i spełnianie marzeń. To właśnie ten mały krok - zrozumieć, że życie nie czeka i zacząć czerpać z niego pełnymi garściami.

Życie - czas, start
Wyobraź sobie teraz swój ostatni dzień na tym świecie, ostatnią godzinę. Wyobraź sobie, że jesteś spełniony i szczęśliwy patrząc wstecz. Co byś wtedy zobaczył? Jakie życie miałbyś za sobą? Może byłoby wypełnione podróżami, a może ciepłem licznej rodziny. Zastanów się jakie życie sprawiłoby, że na łożu śmierci poczułbyś się spełniony wiedząc, że przeżyłeś swoje życie szczęśliwie. Kiedy już to widzisz wróć do teraźniejszości i właśnie w tej chwili zacznij żyć tym życiem. Stań na linii startu swojego "nowego", spełnionego życia. Spraw, żeby przestało być szare i nudne. Znajdź w sobie radość i chęć przygody. Ciesz się z tego co masz, zdobywaj szczyty, spełniaj marzenia.

Wyryj sobie głęboko w sercu i głowie powyższe słowa Josepha Murphy. Niech staną się Twoim przewodnikiem, światełkiem w mroku. Obiecaj swojemu przyszłemu "ja", że zrobisz wszystko, aby było zadowolone i szczęśliwe!

Nie czekaj na "prawdziwe życie", stwórz je zaczynając tu i teraz. Czas, start! 

  • Share:

Zobacz także:

0 komentarze

Translate