[Cytat miesiąca] #6 - czyli o uczuciach względem samego siebie

By Olga - lutego 02, 2018

Za nami już pierwszy miesiąc nowego roku. Jak trzymacie się z postanowieniami, celami i planami? Mam nadzieję, że dobrze! A wracając do tego, że pierwszy miesiąc za nami to chyba nie muszę mówić, że nastał luty. A skoro nastał luty to czas na nowy cytat! Najbliższe tygodnie poświęcimy słowom Sidney J. Harris. Jakim? Sprawdź poniżej! 


Cytat miesiąca #6


„Zaskakujące jest, jak wielu ludzi idzie przez życie, 
nie uświadamiając sobie, 
że ich uczucia względem innych ludzi są w dużej mierze 
determinowane przez uczucia wobec samego siebie. 
A jeśli nie czujesz się komfortowo ze sobą, 
nie możesz czuć się komfortowo z innymi.

Sidney J. Harris


Kiedy trafiłam na ten cytat, od razu pomyślałam, że musi się tu znaleźć. Zapisany, czekał spokojnie na swój moment. I w końcu nadszedł! Luty  przez wiele osób kojarzony z dniem zakochanych, być może dlatego cała atmosfera tego krótkiego miesiąca jest jakby przesiąknięta słodkimi serduszkami. A cytat Sidney Harris, jak szyty na miarę wpasował mi się właśnie w ten tekst!

Dlaczego powyższe, podkreślone na różowo słowa są tak istotne? Już wyjaśniam!

Kwestia uczuć, jakie do siebie żywimy, a tego jakie wysyłamy innym jest pomijana, zaniedbywana. Najczęściej przechodzimy obok niej obojętnie, nie zwracając uwagi, na to znaczące powiązanie. Wiem, bo jeszcze kilka lat temu sama byłam na to obojętna, nieświadomie kroczyłam przez życie, dając innym osaczenie, strach i niepewność, wtedy kiedy chciałam dać miłość.

Olśnienia doznałam po przeczytaniu książki Sekret Rhondy Byrne. To zawarte tam słowa uświadomiły mi, że nie mogę dać innym tego, czego sama nie mam. Przykładowo: jeżeli nie kochasz siebie z całego serca, to czujesz się niepewny, uważasz, że nie zasługujesz na miłość innych. I tak, zamiast dać innym prawdziwą miłość, dajesz im uczucia przesączone niepewnością i strachem, dajesz im zazdrość, osaczasz lub po prostu odrzucasz od siebie, tych którzy pragną dać Ci miłość. Tak samo jest z każdym innym uczuciem! Dla sprawdzenia spróbuj kiedyś uśmiechnąć się do kogoś szczerze i dać mu radość, kiedy sam pogrążasz się w smutku i negatywnych myślach. Ja już wiem, jaki będzie wynik tego eksperymentu.

Poświęć najbliższe tygodnie na przyjrzenie się tej kwestii. Zastanów się, przetestuj, przeanalizuj  jestem ciekawa Twojej opinii!

Niech luty będzie miesiącem samych wspaniałości! A miłość niech zagości w naszych sercach, nie tylko czternastego dnia, ale już dzisiaj i na zawsze! 

  • Share:

Zobacz także:

0 komentarze

Translate